Co dělám když….

… zjistím, že klient má nemoc, o které neví?

Pošlu ho na odborné vyšetření. Nesnažím se problém řešit ze dvou důvodů:

  1. Diagnózu stanovuje lékař.
  2. Mé působení by mohlo zkreslit výsledek přístrojového vyšetření a mohla by být lékařem určena špatná diagnóaza.

—————————————————–

….., když mne žádá klient o rozhodnutí, zda užívat či neužívat předepsané léky nebo absolvovat lékařem doporučené procedury?

Vysvětlím mu, že léky předepsal lékař a jen on může rozhodnout o jejich odebrání. Pokud se mi ale nezdá jejich množství nebo skladba a lékař nechce s klientem tento problém řešit,  doporučím mu, aby se obrátil  na jiného  lékaře nebo požádal o radu lékárníka.

Do klientovi doporučených procedur pokud možno také nezasahuji, ale jsou případy,  kdy musím  poradit nebo dokonce doporučit konzultaci vhodnosti procedury s lékařem, vzhledem k typu poškození organismu klienta.

Příklad:

Poslal jsem klientku k obvodní lékařce poté, co jsem u ní poznal nádor v prsu. Paní měla specifické bolesti v rameni a do zad. Lékařka ji předepsala rehabilitaci.

Pánovi byla diagnostikována zácpa. Byla mu předepsána projímadla, která bral dva dny bez úspěchu.  Trpěl krutými bolestmi. V nemocnici, kam byl na mé doporučení okamžitě převezen potvrdili múj poznatek- zauzlení střev.

—————————————————-

..… klient chce hazardovat se zdravím užitím nějakého nesmyslného preparátu nebo chce podstoupit nějaký hazardní způsob, jak se zbavit např. kamenů z ledvin nebo žlučníku?

Předně mu vysvětlím všechna rizika, pokud je znám, a doporučím konzultaci s lékařem nebo lékárníkem.

Existují totiž kombinace látek, které způsobí změkčení vnitřních kamenů, které pak mohou snadno vniknout do močovodu nebo žlučovodu a úplně je ucpat. A z případné lehké, banální operace je mnohahodinový horor.

Jednoduše řečeno – VŠECHNO, CO CHCETE PRO ZLEPŠENÍ SVÉHO ZDRAVÍ  PÍT, JÍST NEBO SI NECHAT PÍCHAT KONZULTUJTE  S LÉKAŘEM !!!!!!!!!


…..klient chce zahájit URINOTERAPII – léčení pitím vlastní moči

Vysvětlím mu,  že URINOTERAPIE je léčebný postup,  který sice už znali staří Mongolové,  ale rozhodně se nejedná o pití vlastní moči,  ale o užívání jejích vyčištěných složek.  Pitím vlastní moči riskujete žloutenku.

——————————————-

…..klient odmítá péči lékaře a chce se léčit jen u mne?

Vzhledem k tomu, že po celou dobu mé praxe spolupracuji s lékaři,vždy klientovi doporučuji, aby lékaře i nadále navštěvoval.

Jiná situace je, když lékaři s léčbou pacienta skončí po vyčerpání všech dostupných možností, které by mohly vést ke zlepšení jeho stavu. V tomto případě souhlasím,  ovšem s podmínkou,  že klient bude docházet na pravidelné lékařské kontroly a konzultace.